Lexo më shumë → Nga Mimoza Koçiu * Historia e purpurt e intrigës së brendshme në Partinë Socialiste po endet ethshëm e me këmbëngulje të admirueshme, që prej dy ditësh kur deputeti i Gjirokastrës, Vladimir...

dating shqip se-80

Lexo më shumë → Nga: BLENDI FEVZIU Gjergj Kastrioti Skënderbeu është kthyer në qendër të sulmeve politike, në një mënyrë befasuese dhe shokuese për shumë vetë në Shqipëri ... Lexo më shumë → Nga: MOIKOM ZEQO Epitafi poetik i fi snikut Kondo Karanxha.

Në ishullin e Zvërnecit në Vlorë është kisha e manastirit të ngritur që në shekullin XIII.

This file contains additional information, such as Exif metadata, probably added from the digital camera or scanner used to create or digitize it.

Bilanci i grushtit të shtetit në Turqi, 300 të vrarë e 6 mijë të arrestuar Ndoka: Qeveria 'Rama-Meta' u nda në dy pjesë. “Të hiqen nga gjykatat ish- hetuesit komunistë, fyerje për viktimat e diktaturës” Mbesa e Martin Camajt, në burg për shfrytëzim prostitucioni: Më kanë dënuar padrejtësisht Rrahman Hallaçi: Do ta përmbysim Austrinë e Vjenës Hysaj do rinovojë për 1.5 milionë euro në sezon shkurt "Të kyçemi në Kuvend bashkë me Ramën, Bashën, Lu dhe Vlahutin" Financat: Kësti i gjashtë, 2426 përfituesit të dorëzojnë dokumentet Kina përballë ligjit ndërkombëtar Kukësi u mbyll derën kryeqytetasve për Eminin Lu dhe Vlahutin pranojnë ftesën e Metës: Diskutimet mbi propozimin tonë 'hibrid' Supersticioni i Cvajgut për Aleksandër Moisiun Rama: I gatshëm të ulem në çdo moment në tryezën e propozuar nga Ilir Meta Barcelona, rinovim faraonik për Mesin Bluzat e bardha pa kredite, zbardhet rregullorja e provimit të certifikimit Arrestohet çifti shqiptar, i dhanë armë terroristit të Nicës Lika: Kemi 50% shanse për të kaluar turin Partizanin e pret Salzburgu nëse kalon Ferencvaroshin Grusht shteti në Turqi, vendi në prag lufte civile Nga ARIAN GALDINI* Diktatura komuniste nuk ishte dështim. 5 dekada krim dhe reprezalje prej një pakice batakçinjsh e kriminelësh që na sunduan, plaçkitën dhe poshtëruan në emër...

Lexo më shumë → Nga ISIDOR KOTI* E gjithë bota është tronditur nga sulmet e vazhdueshme terroriste që po marrin jetë të pafajshme, saqë edhe kur lëviz në rrugë mes shumë gjërave që mendon e vepron,...

Lexo më shumë → Monika Shoshori Stafa* Ishin të shumtë ata të burgosur që punonin deri në çastin e fundit të jetës.Me dhjetëra lëshoheshin në tokë nga uria e tejskajshme . Lexo më shumë → Nga BRIKENA YZEIRAJ* Ashtu si Kombëtarja e futbollit i befasoi shqiptarët me kualifikimin e saj për herë të parë në një kampionat europian, po i befasishëmqe dhe lajmi i atyre ditëve për vendimin...Lexo më shumë → Nga: ARIAN GALDINI* Takova një mik me plot vite mbi shpinë e thinja mbi kokë.Sa herë ndjej nevojën të dëgjoj urtësi e kthjelltësi dekadash dhe thinjash të pastra si dëbora e parë,...Lexo më shumë → Nga: LUAN RAMA Miratimi nga Kuvendi i Shqipërisë i ligjit “Për ratifi kimin e marrëveshjes ndërmjet qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës... Lexo më shumë → Nga: ARIAN GALDINI Talha Ugruluel do që të bëhet i famshëm e do të bëjë një grusht më shumë me para.Lexo më shumë → Nga: KIÇO BLUSHI Ja ku u gjend edhe një sebep tjetër për të dalë nga rrjedha e përditshme e skandaleve. Ai është një historian periferik në Turqi, që askush nuk e përfill. Lexo më shumë → Nga: Besim Ndregjoni Në këtë periudhë 25-vjeçare të ndërrimit të siste mit politik, kam organizuar dhe përkujtuar shumë figura të shquara antikomuniste të cilët kanë lënë gjurmët e tyre...